Letni sezon 2013

Można tutaj pisać o ulubionych postaciach ze wszystkich serii, epickich momentach itp.

Letni sezon 2013

Postprzez DarkNighty » 21 wrz 2013, 11:13

Sezony z lata 2013 właśnie nam się kończą, więc przydałoby się napisać, które serie warto obejrzeć, a od których najlepiej trzymać się z daleka.
Tutaj macie rozpiskę wszystkich serii, które wychodziły w tym sezonie: http://dreamuniverse.files.wordpress.com/2013/05/anime-summer-2013-chart-v2.jpg

Pozwolę sobie to podzielić na trzy kategorie:

SERIE WARTE OBEJRZENIA

- Servant x Service - bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta seria. Pierwsze dwa odcinki były tragiczne i zanudziły mnie na śmierć, jednak im dalej, tym lepiej. Jeszcze nie skończyło się to anime, jednak obecnie myślę nad ocenę 8/10. Jak na mnie, to jest to bardzo wysoko. Seria jest z gatunku okruchy życia z lekkim wątkiem miłosnym w tle. Bardzo fajna, polecam!
- Gin no Saji - nie zawiodłam się na autorce FMA. Naprawdę nie spodziewałam się, że można stworzyć dobrą serię o pracy na wsi, a tu proszę. Bardzo zabawna, momentami nawet wzruszająca. Zdecydowanie TAK na ten sezon.
- Danganronpa - zaraz mnie ludzie przeklną, ale naprawdę podoba mi się ta seria, sama nie wiem dlaczego. Jest cała masa wad w niej, ale mimo wszystko ogląda mi się bardzo przyjemnie i jest to jedna z najlepszych serii w tym sezonie według mnie.
- Hakkenden 2 - pierwsza seria była całkiem dobra i druga trzyma podobny poziom. Może nie jest to rewelacyjna seria, ale jak na ten sezon, całkiem niezła.

NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIA
- Watashi [...] - zapowiadało się naprawdę fajnie, ale im dalej, tym coraz nudniej. Spodziewałam się czegoś zabawnego, ale Kuroki Tomoko z odcinka na odcinek coraz bardziej mnie denerwuje. Straciłam wszelkie pozytywne odczucia do tej serii.
- Free! - cóż, miałam nadzieję na dobrą serię sportową o pływaniu, a dostałam mocno średnio "coś" nie wiadomo o czym. Bohaterowie do kosza na czele z Nagisą i jego "chan" -.-' Jedynym pozytywnym aspektem tej serii jest Rin i naprawdę mi go szkoda.
- Blood Lad - nie było tak źle, ale spodziewałam się czegoś lepszego. Staz to naprawdę świetna postać, ale Fuyumi dołącza do grona znienawidzonych pań. Ecchi zbędne i denerwujące. Nic specjalnego i nic godnego uwagi.
- Kimi no Iru Machi - romans. Lubię romanse i naprawdę chciałam zobaczyć coś ciekawego. A dostałam z co prawda dosyć ciekawą fabułą, jednak wylewającym się dramatem, który już w pewnym momencie działa na nerwy.

TOTALNE DNO (nie tykaj nawet kijem)
- Brothers Conflict - a czego można spodziewać się po czymś takim? Szkoda słów.
- Makai Ouji: Devil and Realist - i to miało być niby połączenie Pandory Hearts i Kuroshitsuji? Tak beznadziejnego anime z fabułą dawno nie widziałam. Coś na poziomie Karnevala tylko z gorszymi postaciami. Strata czasu.

Wypowiedziałam się na temat wszystkich serii, jakie obejrzałam/oglądam. Wasza kolej ;)

DarkNighty
User

Re: Letni sezon 2013

Postprzez Shu » 21 wrz 2013, 11:29

ja nie oglądałem bo czekam aż wyjdą wszystkie odcinki ale:

W planach mam:
Blood Lad
Danganronpa: The Animation
Kamisama no Inai Nichiyoubi (chociaż niestety zalatuje loli)
Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!

Jak starczy czasu to obejrzę:
Kimi no Iru Machi

Czego na pewno nie ominę:
High School DxD New
Monogatari seria 2
Kami nomi zo Shiru Sekai: Megami-hen

Shu
User

Postprzez Akayuki » 21 wrz 2013, 12:31

Nie oglądałam dużo, ale widziałam:
-Free! - ogląda się przyjemnie, nic głębszego sobą nie reprezentuje, ale to dobra rozrywka jak dla mnie.
-Kamisama no Inai Nichiyoubi - fantastyczna seria z jeszcze lepszym klimatem, wywoływała we mnie dużo emocji: rozpacz na kolanach, tańczenie po pokoju z podjarania, prawie wzruszenie, czasem irytację, współczucie. Jedno słowo: Uwielbiam.
-Brothers Conflict - DNO. Nic więcej nie powiem.
-Highschool DxD New - Na początku mi się nie podobał, potem stwierdziłam, że jednak jest lepszy od poprzedniego, co się rzadko zdarza.
-Monogatari Series: Second Season - Zdecydowanie najlepsze Monogatari.
I jeszcze 3 odcinki 2 sezonu Hakkenden, ale ciężko było mi być na bieżąco, więc skończę, jak wyjdzie ostatni odcinek.

Akayuki
User

Postprzez DarkNighty » 21 wrz 2013, 12:39

Akayuki napisał(a):-Kamisama no Inai Nichiyoubi - fantastyczna seria z jeszcze lepszym klimatem, wywoływała we mnie dużo emocji: rozpacz na kolanach, tańczenie po pokoju z podjarania, prawie wzruszenie, czasem irytację, współczucie. Jedno słowo: Uwielbiam.

Naprawdę taka dobra jest ta seria? Zastanawiałam się, czy ją obejrzeć. Mam nawet w "plan to watch".
Przybliżyłabyś mi mniej więcej, o czym to jest? :D

DarkNighty
User

Postprzez Akayuki » 21 wrz 2013, 12:56

DarkNighty -
Proszę bardzo- Nikt nie może się urodzić, ani spocząć w spokoju, ponieważ Bóg opuścił świat. 12-letnia Ai Astin jest grabarzem, czyli istotą zdolną pochować chodzących po świecie zmarłych(nie to nie zombie, są jak zwyczajni ludzie, wyglądają i zachowują się jak żywi). Opiekuje się cmentarzem w swojej wiosce i szuka swojego ojca. Pewnego dnia mężczyzna ubrany na czarno morduje wszystkich mieszkańców wioski poza Ai bez powodu.

Seria jest powielona na 3,4-odcinkowe historie c;

Akayuki
User

Postprzez DarkNighty » 21 wrz 2013, 13:02

Akayuki
Bardzo dziwna fabuła, sama nie wiem, czy dam szansę i spróbuję. Pewnie kiedyś tak, ale trudno stwierdzić kiedy. Żałuję, że nie zaczęłam ją oglądać od pierwszego odcinka, to teraz miałabym ją już prawie skończoną :P

DarkNighty
User

Postprzez Destrix » 21 wrz 2013, 14:24

Sezon Letni niósł ze sobą wiele ciekawych serii i wiele rozczarowań.
Anime, które zacznę jak będzie czas:
Kamisama no Inai Nichiyoubi
Danganronpa: The Animation
Gin no Saji

Anime, które (pomału) oglądam lub skończyłam:
Servant x Service - Od początku wiedziałam, ze to będzie coś dziwnego ;p Od obejrzenia tego openingu dostałam masę pozytywnych emocji. Anime ma specyficzny humor i myślę, ze niektóre osoby, co nie były nigdy w takim biurze to nie zrozumieją go w całości.

Watashi [...] Powoli przez nie brnę. Na początku było takie ciekawe i śmieszne. teraz Tomoko wydaje się troszkę żałosna i jest denerwująca. Tak bardzo chciała mieć znajomych, a kiedy na lekcji się ktoś do niej odzywa to nic nie potrafi wydukać. Przez cały odc praktycznie nic się nie dzieje. No ale zamierzam dokończyć serię bo zostało tylko kilka odc.

Blood Lad
Podobał mi się w tym anime świat demonów. Wydawał mi się taki prosty i nieskomplikowany, ale jednak coś tam zamieszali i wymyślili. Fajnie im to wyszło, muszę przyznać. Lubię Staza i Wolfa. Nie mam nic do ecchi w tym anime, jest co prawda czasem denerwujące, ale mnie, aż tak nie odepchnęło.

Free!
Nie powala. Nie ma fabuły, wszytko się opiera na Rinie (chociaż nawet go lubię). Mogliby chociaż pociągnąć tu wątek sportowy jak w Kuroko, a nie wszystko skupiać na tej dziwnej przyjaźni. O co nim w ogóle chodzi? Jak już nie chcieli robić nic sportowego to mogli dowalić Shounen-ai (wtedy to nawet bym na nie nie patrzyła, ale by miało sens). Mimo to przyjemnie sie ogląda gołe klaty i może uda mi się dojść te 2 odc do końca.

To by było chyba tyle. W tym sezonie nie zwróciłam uwagi na wiele serii, ale mam nadzieję, że zmieni się to na jesień ;D

Anime, które mnie rozczarowały:
Brothers Conflict Potwierdzam tutaj słowa DarkNighty . Szkoda o nim rozmawiać, ani fabuły to nie ma, ani dających się lubić postaci. Już chyba Amnesia (Nie wiem dla czego ją oglądałam, bo to też nie było powalające, ale jakaś fabuła była) jest lepsza.

Destrix
User

Powrót do Ogólnie