Kilka podstawowych zasad komentarzy i chatu

Regulamin, rekrutacje i inne ważne informacje.

Kilka podstawowych zasad komentarzy i chatu

Postprzez Trav » 4 wrz 2014, 19:25

Komentarze na stronie są podzielone na 4 grupy: komentarze profili, serii, newsów/artykułów oraz fanzone.

Jako że zauważyłem, iż wiele osób ma problemy z ogarnięciem na czym ten system polega, spieszę z wyjaśnieniem.

Komentarze profilowe dają Wam najwięcej swobody. Możecie pisać tam życzenia, wstawiać obrazki, co tam właściciel profilu pozwoli. Jednak wypowiedzi wulgarne i obraźliwe tolerowane nie będą.

Komentarze serii (z tym jest największy problem) służą komentowaniu SERII. Nie pytaniu kiedy będzie odcinek, nie streszczaniu fabuły, nie proszeniu o kolejny odcinek, nie dyskusji o napisach i nie prowadzeniu konkursu kto zna się lepiej, a kto jest głupi. Czytając komentarze inni użytkownicy mają się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie o danym ANIME. Z dyskusjami na temat anime zapraszamy na forum.

Komentarze newsów i artykułów są miejscem, w którym można skomentować treść, dodać coś od siebie, powiedzieć, że się nie zgadza i ma się inne zdanie. Nie służą one poprawianiu błędów. Zauważyłeś/aś błąd? Wspaniale, daj znać autorowi na priv, to poprawi i pewnie jeszcze podziękuje.

W komentarzach fanzone można bezkarnie wytykać innym błędy, pytać o szczegóły techniczne (program użyty do tworzenia AMV, rodzaj kredek/tuszu itp.). Ale tutaj też obowiązuje kultura.

Pamiętajcie o tym, żeby przestrzegać Regulaminu również na czacie. Niedopuszczalne jest wyzywanie, poniżanie czy agresja słowna (szerzej o tym, czego nie można zamieszczać: Regulamin 5.3). To samo tyczy się umieszczania spoilerów. Jeżeli macie ochotę porozmawiać szerzej na temat danego anime, zróbcie to w innym miejscu. Czat to też miejsce, gdzie nowi użytkownicy szukają pomocy z problemami. Nie traktujcie ich z wyższością i zwyczajnie podpowiedzcie rozwiązanie. Ogólnie rzecz biorąc - szanujcie się.

Do tej pory mieliśmy kilka podejść z opanowaniem sytuacji w komentarzach i na chacie, jak widać bezskutecznie. Ponieważ nie ma automatycznego systemu ostrzeżeń, będę to sobie robił sam, podejrzewam też, że kilka innych osób z Redakcji chętnie mnie wesprze. Każdy niewłaściwy komentarz będzie skutkował wstawieniem ostrzeżenia. Trzy ostrzeżenia to ban na tydzień. Jeżeli zachowanie użytkownika się nie poprawi, to za każdym razem ban będzie trwał dłużej.


Uwaga specjalna: kropkowanie/przerabianie/ucinanie wulgaryzmów to dobry patent na oszukanie głupiego algorytmu sprawdzającego. My wiemy co tam jest napisane, to nie przejdzie.

Trav
Administrator
 
Posty: 79
Dołączył(a): 11 cze 2013, 16:26

Powrót do Informacje

cron